hír
Október 31-án kerül országszerte a mozikba a Ma este gyilkolunk című bűnügyi krimi-vígjáték, amelyben olyan legendás színészek tűnnek fel, mint Kern…
továbbhír
A felvidéki magyarság kitelepítése és annak következményei a magyar történelem máig kibeszéletlen, sötét fejezeteihez tartoznak, a témával…
továbbhír
Szeptember 1. és 9. között a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál Kitekintő szekciójában látható először itthon Reisz Gábor Magyarázat…
továbbhír
Július 27-én érkezik a hazai mozikba a Wim Wenders produceri felügyelete mellett született Roving Woman. A történetet a női Bob Dylan, Connie…
továbbhír
Októberben kerül a mozikba Reisz Gábor, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan rendezőjének harmadik nagyjátékfilmje. A Magyarázat mindenre egy…
továbbhír
Szakonyi Noémi Veronika Hat hét című, érzékeny és mélyreható drámája a nyílt örökbefogadás témáját dolgozza fel egy nehéz anyagi körülmények között…
továbbhír
Szeptember 14-én kerül sor Rózsa Miklós, a Ben-Hur Oscar-díjas magyar zeneszerzőjéről szóló életrajzi kötetek bemutatójára a Francia Intézetben. Az…
továbbhír
A feleségem története a 17. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon lesz először itthon látható. Enyedi Ildikó Cannes-ban bemutatott alkotását…
továbbhír
Az eredeti tervek szerint Herendi Gábor új filmjét október végén már láthattunk volna a mozikban, ám a járványügyi előrejelzések miatt az alkotók a…
továbbhír
Magyar népmesék, Vizípók-csodapók, Leo és Fred – csak néhány példa a Kecskeméten készült rajzfilmek közül, amelyek a hazai kultúrkincs…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié